Doğal Sperm Sayısı Artırma


Kısırlık (impotence generandi): Ereksiyon (penisin sertleşmesi) olmasına rağmen çocuk yapamama durumu görülür. Burada meni gelmesine rağmen menideki sperma ya hastalıklı veya sperma olmaması nedeniyle kısırlık görülür. Halkarasında ikdidarsızlık deyince genelikle ereksiyon bozukluğu nedeniyle, yani penisin sertleşememesi nedeniyle cinsi münasebet (sex) yapamamaya denir. Şayet kişide 6 aydan uzun bir süre bu durum devamederse vede sex denemelerinin % 70'i başarısızlıkla sonuclanırsa o zaman kronik ikdidarsızlıktan bahsedilir. İkdidarsızlık rahatsızlığı 40 yaşına kadar olanlarda % 10 çivarında ve 40 yaşının üzerindekilerde % 30-50 arasında olduğu tahmin edilmektedir.

Çakşır; yurdumuzun güney (genellikle Hatay) bölgesinde bolca yetişmektedir. Bu bitkinin meyvelerini bölgede bolca yiyen keçi ve koyunlar; bol miktarda ikiz ve üçüz doğurmaktadır. Bunu gören Alman ve Amerikalı bilim adamları bu bitkinin bileşimini araştırmaktadır. Bölgede afrodizyak ve meni artırıcı olarak kullanılmaktadır. Çakşır'ın köklerinden su buharı distilasyonu ile damıtılmış çakşır suyu elde edilmektedir. Bilinen bir yan etkisi yoktur. Bileşiminde; nişasta, kateşik tanen, saponin, alkaloit, rezin ve uçucu yağ taşımaktadır.

Daha çok,kaliteli sperm sahibi olmak elinizde

‘Kaliteli sperm’ için soğuk havadan kaçının
Artırmanın yolları

1) Düzenli olarak seks yapın. Böylece, bünyenizde bulunan az enerjik eski spermlerden kurtulmuş olursunuz.

2) Çinko içeren yiyecekleri bol bol tüketmeye çalışın. İstiridye ve benzeri deniz ürünleri doğal çinko kaynakları. Ayrıca, doktorunuza danışarak destekleyici haplar da kullanabilirsiniz.

3) Stresten mümkün olduğu kadar uzak durun. Stresli bir hayatınız varsa da, ister yoga yaparak ister barda kafanızı boşaltarak rahatlayın.

4) Obezite ve düşük sperm sayısı arasında bir bağ bulunuyor. Bu nedenle fast-food’dan uzak durun. Ayrıca, spor yaparak fazla kilolarınızdan kurtulun.

5) Testislerinizin vücudunuzun dışında olmasının önemli bir sebebi var. Beyin için 37 derece iyi bir ısıyken, spermleriniz sağlığı için testisleriniz 33 derecede olması gerekiyor.

Azalmasının nedenleri

1) Yaşadığınız küçük bir soğuk algınlığı bile sperm sayınızı bir sonraki 6 ay boyunca düşürür. Daha ciddi hastalıklar da daha ciddi tahribatlara yol açar.

2) Sigara içmek, spermlerin kalitesini büyük ölçüde düşürüyor.

3) Cinsel yolla buluşan bir hastalık olan ‘klomidya’, sperm sayısını azalttığı gibi tedavi edilmezse kısırlığa da yol açıyor.

4) Ectasy, kokain gibi uyuşturucuların seks hayatınızı canlandıracağı söylense de, bir kerelik kullanım bile sperm sayısına ciddi bir zarar veriyor.

5) Alkolü mümkün olduğu ölçüde azaltın. Haftada 21 kadehten fazla alkol tüketiyorsanız, spermleriniz tehlikede demek.


Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !